معرفی مرکز رشد

سازمانهای نوپا که با هدف توسعه فناوری آغاز به فعالیت می نمایند عموماً مؤسساتی کوچک و در عین حال دارای نقش مؤثر در تولید فنـاوری و ایجاد کارآفرینی هستند. فشار سنـگین هـزینه های راه اندازی که با بنیه مالی آنان سازگاری ندارد از یکسو و عدم برخورداری از تجربه لازم برای رفع موانع اولیه از سوی دیگر به بار نشستن تلاشهای آنان را در هاله‌ای از ابهام و تردید قرار می دهد. این واحدها که باید با ریسک بالا فعالیت خود را شروع کنند ، دور نمای اطمینان بخشی برای دست یابی به موفقیت ندارند. ریسک بالا و عدم تضمین موفقیت تا آن حد جدی است که بسیاری از نیروهای مستعد و دارای پتانسیل، از جمله بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاهی نسبت به راه اندازی واحد خصوصی فناور رغبت نشان نمیدهند.
ایجاد مراکز رشد با هدف کاهش موانع و کاستن عوامل بازدارنده فعالیت های آغازین مؤسسات فناور نوپا میباشد. این مراکز با پشتیبانی های لازم و ارائه خدمات اولیه ، نقش مؤثری در پا گرفتن و بالندگی و بالاخره افزایش ضریب موفقیت این واحدها خواهند داشت.
مرکز رشد واحدهای فناور سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران برای ایفای چنین نقشی در سال 1383 رسماً آغاز به فعالیت نمود . این مرکز که تجربیات گذشته سازمان پژوهشها را در زمینه حمایت و هدایت تحقیقات پژوهشی، کاربردی و توسعه ای در توشه دارد، براساس فلسفه وجودی، پشتیبانی از واحدهای نوبنیاد فناور را با ارائه خدمات عمومی ، مشاوره ای ، علمی و فنی در دستور کار خود قرار داده است. این مرکز محلی است برای تثبیت ، تقویت و اجرائی شدن ایده های محوری واحدهای فناور خصوصی در جهت رفع نیازهای تولیدی و خدماتی .

 

دسترسی سریع
دسترسی سریع
تنظیمات قالب